Žáci U15 obsadili 5. místo po základní části

Akce:

O víkendu 4.-5.12. hráli žáci U15 poslední 2 utkání základní části ligy U15 v Mohelnici a v Opavě. I když jsme odjížděli k utkání bez 3 hráčů základní sestavy, doufali jsme v Mohelnici ve vyrovnané utkání. Po rozpačitém vstupu do utkání jsme po 1. čtvrtině prohrávali o 6 bodů. Pak přišla katastrofa. Absolutně odevzdaná 2. čtvrtina bez pohybu, obrany, výpomoci, doskoku! prostě se na to kluci vykašlali, vůbec alespoň nebojovali. Výsledkem byl bodový propadák této části 30:6!!! Po velmi důrazné domluvě v poločase jsme odehráli solidní 2. poločas, který jsme prohráli o 1 bod. Na přijatelný celkový výsledek to však zdaleka nestačilo.

Proti favorizované Opavě jsme se drželi jen prvních 5 minut (6:5). Pak domácí dominovali ve všech herních činnostech. Nás může opět mrzet velmi slabý doskok a naprosto zbytečné ztráty při výhozu z autu, ze kterých soupeř lehce skóroval.

I přes tyto porážky jsme díky vítězství Prostějova nad Frýdkem udrželi 5. místo z 8. účastníků.

BK Mohelnice- BC Nový Jičín 72:41 (16:10 46:16 63:33)

Detailní statistiky zde (bohužel zatím nějak na stránkách ČBF nefungují ze všech zápasů soutěže): https://cz.basketball/zapas/367436

BK Opava- BC Nový Jičín   86:34 (20:8 41:16 65:24)