Semifinále play off 1.ligy začínáme výhrou
Akce:
Kdo včera přišel na semifinále play off 1.ligy proti Turům Svitavy určitě nelitoval. Dlouhodobě nejúspěšnější celek 1.ligy sice letos do play off postoupil až ze skupiny o 6.-12. místo, ale to mu rozhodně na kvalitě nijak neubralo. Od počátku se hrálo v kvapíkovém tempu, kdy domácí sázeli na kolektivní pojetí a hosté na tradiční duo Marko-Slezák, které z pod koše podporoval Sedmák. V první části se oba týmy střídaly ve vedení, ve druhé jsme mírně bodově odskočili, když Svitavy držel ostrostřelec Slezák, u nás Vašek Bujnoch a především kapitán Zdeněk Jakubu, který si první polovinu zápasu doslova ukradl pro sebe. Jeho hra ve stylu "podejte mi balon a rovnou připisujte body" brala Svitavám vítr z plachet. Nicméně nic nenasvědčovalo tomu, co se odehrálo po pauze. Naše útočná smršť (Čank, Novák, Bujnoch) ve spojení s výbornou obranou, kdy především Miky Čank doslova vymazal hostujícího Marka, čímž hosté přišli o kreativitu v útoku, znamenala, že před závěrem jsme drželi náskok třiceti bodů. V poslední části rozhodnutého zápasu už hosté šetřili svoje opory, a když u nás dobře sešteloval miřidla Honza Kelar dohráli jsme zápas v pohodovém tempu a bereme cennou výhru. V neděli nás čeká odveta ve Svitavách.
https://cz.basketball/zapas/529248
