Nervydrásající pátý zápas čtvrtfinále play-off

Akce:

V nervydrásajícím pátém zápase čtvrtfinále play-off 1. ligy jsme dokázali zvítězit nad Litoměřicemi 77:74 a postoupili jsme tak do semifinále, kde se utkáme se Slavií Praha. Série se hraje na 2 vítězná utkání.

Rozhodující pátý zápas s Litoměřicemi přinesl vše, co rozhodující zápas play off má mít. Výborný basketbal, nesmlouvavou bitvu, skvělou diváckou atmosféru, vynikající individuální i týmové výkony, napětí, zvraty a naštěstí také šťastnou koncovku pro domácí. Do zápasu jsme vstoupili lépe a do poloviny první čtvrtiny jsme drželi vedení. Poté převzali iniciativu hosté a i přes obrovskou snahu domácích ji pod taktovkou skvěle hrajícího Šotnara pevně třímali v rukou následující 30 minut. Na začátku poslední části vyšplhal jejich náskok až na 12 bodů a s našim celkem to vůbec nevypadalo dobře. Na posledních pět minut zápasu se ale bude vzpomínat dlouho. Obrovské vzepětí našich hráčů znamenalo nejen likvidaci ztráty, ale dokonce se nám podařilo převrátit skóre v náš prospěch. Ale ani hosté ale nehodlali složit zbraně a opět strhli vedení na svou stranu. Koncovku jsme ale sehráli skvěle, opět jsme získali vedení, Vašek Bujnoch si zkušeně počkal na faul a ještě skóroval, takže jsme rázem opět vedli. Z následného protiútoku hosté snížíli na rozdíl jediného bodu. Poté hned po rozehrání faulovali Kevina Týmla, který ukázal pevné nervy a obě šestky proměnil. Litoměřicím zbývalo jedenáct vteřin na srovnání tříbodové ztráty. První střela Šotnara minula cíl a po následném doskoku rozhodčí odpískali další faul domácích na tříbodové hranici. Atmosféra, kterou v tu chvíli rozpoutali v hale domácí diváci však hostujícího Haiblíka rozhodila natolik, že nedokázal proměnit ani jedinou střelu a vítězství bylo naše. Nutno dodat, že vítězství zasloužené, ale také šťastné, protože Litoměřice byly více než vyrovnaným soupeřem. Obrovské poděkování patří divákům za fantastickou atmosféru, kterou by nám mohla směle závidět většina celků z NBL.

TERMÍNY: Pátek 8.4. Slavie Praha- BC Nový Jičín

Neděle 10.4. BC Nový Jičín- Slavie Praha 16:00