Muži B prohráli těsně v Opavě

Akce:

Souboj loni druhého a třetího celku Severomoravské ligy nabídlo hned druhé kolo. V něm muži B zajížděli na palubovku Opavy 2010 a rozhodně se bylo na co koukat. My jsme nastoupili jen v 8 hráčích, ale posílil nás oproti minulému zápasu z 1. ligy Panák. Nástup do utkání se nám nepovedl. Domácí nám nasázeli za 6 minut 4 trojky a celkové skóre 18:5 bylo na ručník. Jenže ve 2. čtvrtině jsme předvedli trojkovou smršť. Ještě teprve 16-ti letý Hanzelka, který se letos u mužů B rozehrává ke skvělým výkonům, trefil 5 trojek a k němu se přidali i další hráči. Bylo z toho hratelných poločasových 44:41. Po vyrovnané 3. části jsme do poslední desetiminutovky šli s mankem 4 bodů. Ale prvních 7 minut jsme prohráli 16:2 (75:57) a zdálo se být po zápase. Domácí pak obměnili sestavu a my jsme po několika úspěšných akcích a faulech Opavy snížili na 75:67 minutu před koncem. Po time-outu se do hry vrátila základní sestava Opavy. My jsme úspěšně vyrukovali se zónovým presinkem. Po 2 ztrátách Opavy jsme z minima vytěžili maximum- 2 trojky- 75:73. Po time-outu Opava vyhazovala z přední části hřiště 4s do konce. Chtěli jsme faulovat, ale jejich špatné vyhození jsme získali. Bohužel lobovanou přihrávku na Omaníka, který by šel sám do koše, tečoval domácí hráč. I tak se ale míč dostal k Jeličovi, který s klaksonem vystřelil za 3 a neproměnil.....

Basket Opava 2010- BC Nový Jičín B   75:73 (20:13 44:41 59:55)

Body- Omaník 25 (5), Hanzelka 20 (5), Jelič 13 (2), Panák 9 (1), Zdražil 4, Bystroň 2