Muži B oplatili porážku Opavě C

Akce:

Jen 2 porážky mají zatím na svém kontě muži B. Jednu z nich má na svědomí Opava C, kterou jsme v odvetě hostili v pátek 1.3. Zdál se to být jednoduchý zápas, když jsme v 6. minutě vedli 20:9. Jenže pak velmi mladý tým Opavy začal těžit z presinku a své rychlosti a ve 13. minutě už vedli 27:31. My jsme reagovali přechodem na zónovou obranu, což nám po malých krůčcích, a postupně až ve 3. čtvrtině, poskytlo náskok 30 bodů, což jsme v poslední části dokázali udržet. Na první pohled bylo ale opět patrné, že rozhodcovský metr byl stejně, jako v prvním vzájemném utkání, rozdělen na rozhodování situací "dorosteneckého" basketbalu a mužského, což naštěstí nebylo tak markantní jako v Opavě. Je prostě s podivem, když tým hraje celý zápas vysunutou agresivní obranu s menší a mnohem lehčí sestavou a vy hrajete 30 minut zasunutou zónu, nakonec máte o třetinu více faulů. Kdo tam byl, tak to viděl.......S žádným jiným soupeřem tento problém nemáme. Naštěstí tentokrát byla kvalita na naší straně.

Užitečnost a body- Panák 34 (28), Jelič 31 (18), Pindroch 25 (10), Hanzelka 14 (8), Omaník 10 (16), Zapletal 9 (0), Gregor 7 (9), Matzke 7 (5) Šindler 6 (3), Vlček 5 (4), Havrlant -2 (2)