Liga U15: 2 vítězství po zbytečném dramatu

Akce:

V sobotu jsme v lize U15 hostili Zlín. Vstup do utkání se nám nepovedl a hosté brzo vedli 0:6. Na konci čtvrtiny již bylo ale srovnáno. Ve 2. čtvrtině se nám docela dařilo střelecky a v poločase jsme drželi náskok 5 bodů. V 7. minutě 3. čtvrtiny naše vedení narostlo na 13 bodů a zdálo se a přáli jsme si, že takto nějak utkání dohrajeme. Hosté ale začali pomalu naše vedení umazávat také díky zónovému presu, až to minutu před koncem bylo jen o 3 body. Naštěstí v závěru dal snadný koš Plevák a Hübl udržel pevné nervy z čáry TH. Přesto naše chyby byly v poslední desetiminutovce gigantické a mohly by se příště šeredně vymstít. To jsme ještě netušili, co nás čeká v neděli.....

BC Nový Jičín- STRABAG Zlín 56:50 (10:9 30:24 47:39)

V neděli přijela Kroměříž. Naše řady bohužel oproti sobotě zase trochu prořídli, ale to se v této době nedá nic dělat. Hosté nám výškovou převahou často dělali problémy v obranné i útočné fázi. Přesto jsme se presinkovou obranou a následnými rychlými protiútoky ve 2. čtvrtině dostali do nadějného vedení o 14 bodů. 3. čtvrtina byla "nahoru dolů", ale nakonec ji vyhráli hosté o 2 body. V poslední čtvrtině jsme se začali bát o výsledek. Hráli jsme sobecky a nekolektivně. Hráči se po naprosto zbytečných ztrátách báli vyvážet míč. Kroměříž nám nasázela 29 bodů, což nedala za 2 předchozí čtvrtiny dohromady. Když pak v poslední minutě trefili hosté trojku snad z 10 metrů (66:64) a my jsme hned ztratili míč a faulovali, Kroměříž střílela 2 TH. Naštěstí neúspěšně a nám se podařilo po time-outu míč vyhodit z autu a neztratit jej v posledních 7 sekundách. Pokud budeme takto dál hrát poslední čtvrtiny, budeme muset mít opravdu velký bodový náskok. Lepší bude hrát kolektivně a držet se taktických pokynů a nezmatkovat jako minižáci.

BC Nový Jičín- Slavia Kroměříž 66:64 (13:11 33:19 47:35)