Další vítězství v lize U15 nám uteklo mezi prsty

Akce:

Vyrovnané utkání se smolným koncem odehráli ve sváteční den 17.11. žáci U15 v pěkném prostředí nové haly ve Frýdku-Místku. Na konci 1. čtvrtiny se nám povedl po šňůře 0:9 překlopit výsledek na svou stranu na 13:18. 2. čtvrtina nám ale nevyšla. Kupili jsme zbytečné chyby a hloupé ztráty. Výsledkem bylo devítibodové manko z této části a poločasový výsledek 32:28. Do 3. čtvrtiny jsme vstoupili skvěle a to trojkou Hübla a šňůrou 2:15! (26. minuta 34:43). Pak přišel zásah "vyšší" moci a po kolapsu jednoho z diváků se nehrálo více než 15 minut. S tím si poradili domácí lépe než naše družstvo. Za 4 minuty tak bylo téměř srovnáno (45:48). 2,5 minuty před koncem jsme vedli o 5 bodů. Pak přišel náš kolaps. Po jednoduchém nájezdu jsme po rozehrávce z autu naservírovali domácím míč přímo do rukou pod košem a po následném našem neúspěšném útoku opět jednoduchý nájezd (59:58). Po koši Goly minutu před konce mohl tentýž hráč ještě naše vedení o 1 bod ještě rozšířit dvěma TH. To se nepovedlo a domácí opět z těsné blízkosti koše přidali 2 body a nám už na zvrat chyběl čas. Frýdek, stejně jako v prvním utkání, těžil z výrazné výškové převahy "podkošových" hráčů. Tentokrát ale mohl do rotace zapojit více lidí a my jsme nedokázali odstavit hráče na doskok a nedovolit tak více druhých šancí na skórování. Dalším výrazným faktorem byl náš obranný i útočný kolaps na konci utkání a v neposlední řadě TH 13/2 nám definitivně koupili lístek do stanice porážka. Snad se dokážeme z tohoto utkání alespoň trochu poučit a získat nějaké zkušenosti do dalších vyrovnaných utkaní.

Basketpoint Frýdek-Místek- BC Nový Jičín 62:60 (13:18 32:28 45:48)