1. liga- infarktová výhra

Akce:

V pátek jsme v dalším utkání 1. ligy hostili Basketbal Olomouc. Do zápasu jsme šli jako papírový favorit, navíc po prohře ve Zlíně s odhodláním, byť v nekompletní sestavě (Bukovjan, Týml, Svoboda, Janů, Bujnoch), nepřipustit další porážku. A zápas přinesl vše, co si basketbalový příznivec přeje. Bojovnost, napětí, kontroverzní momenty, nádherné basketbalové akce a rozhodnutí v posledních vteřinách zápasu. Do utkání vstoupili lépe hosté a vlastně předurčili děj dalších 35 minut. My bojovali s nebývalým množstvím ztrát, zatímco olomouckým vycházelo téměř vše na co sáhli. Po strašlivém úvodu jsme se sice zvedli, nicméně stále jsme tahali za kratší konec. Do kabin jsme šli za stavu -12. Největší problémy nám dělal Tomáš Tkadlec, který dával zblízka, zdálky a ještě dokázal tvrdě bránit. Po pauze jsme vlétli na palubovku jako uragán a do závěru se šlo za stavu 54:54. Poslední čtvrtina snesla nejvyšší měřítko na obou stranách. Náš celek strhl vedení na svou stranu, aby hosté opakovně utekli na +5. V absolutně infarktovém závěru zvedl trojku Zdeněk Jakubů a 5 vteřin do koce jsme vedli +2. Poté rozhodčí pískli hodně přísnou technickou chybu Matějovi Snopkovi, hostující Tkadlec proměnil a olomoučtí měli za stavu -1 cca 5 sekund na zakončení, které domácí zkušeně nepřipustili. Vítězství o jediný bod bylo dílem celého týmu, Matěj Snopek 27 b(z pod koše, z trojky, prostě téměř neomylně), Tadeáš Janík se bodově chytil, Tomáš Havlík důležité body v důležitých momentech, Honza Kelar nezdary ve střelbě kompenzoval skvělým doskokem, Giangi se bil pod oběma koši, Dan Tomek dokázal aktivní obranou zbrzdit Tkadlece, Jakub Mikulec odvedl spoustu černé práce pod košem a Lukáš Pindroch neúnavně povzbuzoval ze střídačky. Vlastní hodnocení zaslouží Zdeněk Jakubů, nevydařený úvod plný ztrát dokázal vymazat výborným výkonem ve zbytku zápasu, který korunoval závěrečnou trojkou, kterou rozhodl o našem vítězství!!